جمعه, 04 بهمن 1398

جزوه اکواپونیک

آمار سایت

تماس با ما

مدیرعامل و سرمایه گذار فرودگاه بین المللی قم با بیان اینکه رسانه ها امین مردم هستند اما از مسئولان استان توقع بیشتری برای حمایت داریم، از همت بخش خصوصی برای احداث طرح های متنوع گردشگری در این فرودگاه، شهر فرودگاهی و منطقه نمونه گردشگری طرلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم، محمدعلی شفیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم ابتدا رسانه ها را چشم بینا و امین مردم دانست که واقعیت ها را از اتفاقات مختلف انعکاس می دهند و در ادامه عنوان داشت: همیشه انجام پروژه‌های بزرگ مشکلاتی بر سر راه دارد و با اینکه بارها اعلام کرده ایم که نیازمند حمایت مسئولان هستیم اما به مشارکت مردم دلگرم شده ایم و با قوت به دنبال رسیدن به هدف بزرگ یعنی احداث این فروگاه و طرح های متنوع آن هستیم.
وی در ادامه گفتگو در جمع خبرنگاران صداوسیما، خبرگزاری ها و مطبوعات استان قم، به ارایه گزارشی از روند پیشرفت پروژه و طرح های پیش بینی شده این طرح پرداخت و بیان کرد: دولت باید طرح های مهم و استراتژیک را در اختیار بخش خصوصی بگذارد تا با بهترین نحو و سریعترین زمان به بهره برداری برسد.

سرعت ساخت پروژه در حد مطلوب نیست
وی با تاکید بر اینکه نباید خیال کنیم که بخش خصوصی تنها باید به دنبال واردات و صادرات و دلالی برود، اظهار داشت: در شهر فرودگاهی و منطقه نمونه گردشگری طرلاب حدود 700 نفر مشغول کار هستند و هدف ما از ایجاد این شهر، ثروت آفرینی و مهیا کردن اشتغال مولد برای مردم قم است.
مدیرعامل و سرمایه گذار فرودگاه بین المللی قم با اشاره به اینکه سرعت ساخت و تکمیل این پروژه باید چند برابر سرعت فعلی باشد بیان داشت: هرچند بسیاری از سازمان ها و ادارات قصد همکاری با ما را دارند اما در نهایت ما درگیری بروکراسی اداری و کندی کار نیز هستیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه از ابتدا به این پروژه نگاه بین المللی داشته است، تصریح کرد: حتی مشاورانی که نقشه های این پروژه تهیه می کردند نگاه استانی به این طرح داشتند اما وقتی دیدند روی فراملی شدن طرح اصرار داریم کارشان کمی بیشتر از زمان مقرر طول کشیده است.

جذب مسافر و گردشگر بزرگترین هدف ماست
مدیر عامل و سرمایه گذار طرح فرودگاه بین المللی قم، شهر فرودگاهی و منطقه نمونه گردشگری طرلاب در ادامه با تاکید بر این موضوع که حدود 300 مهندس در این طرح مشغول فعالیت هستند، یاد آور شد: از همان ابتدا به این طرح نگاه تجاری و گردشگری داشتیم و در پی ایجاد در آمد زایی برای استان بوده ایم.
شفیعی با بیان اینکه احداث فرودگاه سطح مبادلات فرهنگی و مذهبی را ارتقا می دهد ابراز کرد: خوشبختانه سرمایه گذاران خوبی برای فعالیت در این طرح بزرگ جذب پروژه شده اند که از جمله آن توافق برای راه اندازی بزرگترین و متنوع ترین پارک آبی خاورمیانه در این مجموعه است.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی قم با بیان اینکه کل مجموعه در دست بهره برداری حدود 10 هزار هکتار است اضافه کرد: حدود 5 میلیون متر از این مجموعه را در اختیار سایت گردشگری و دهکده ورزشی قرار دادیم و مباحث آموزش فنی و حرفه ای هواپیمایی و دوره های ورزشی را نیز به صورت جدی در نظر گرفته ایم.
شفیعی در پاسخ به سؤالی درباره ادعای سازمان منابع طبیعی در مورد زمین‌های فرودگاه تاکید کرد: ما از لحاظ سند و تفاهم نامه و مجوز هیچ مشکلی نداریم اما گویا نظر منابع طبیعی این است که باید این زمین ها را اجاره 99 ساله کنیم که این مسئله از نظر من اصلا توجیه ندارد و زیر بار آن نمی‌روم.
وی با اشاره به اینکه در سند چشم انداز به سرمایه گذاری‌های ریسک پذیر نگاه ویژه شده است، خاطرنشان کرد: چرا باید 10 هزار هکتار زمین را که برای منفعت عمومی در اختیار فضای سبز و آبادانی قرار می‌گیرد را باید از منابع طبیعی اجاره کنیم.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی قم با تاکید بر اینکه معمولا سندهای پروژه های بزرگ بعد از ساخت تحویل می شود، بیان کرد: درست است که برخی بروکراسی ها و موانع اداری باعث شده که نتوانیم براساس وعده قبلی پرواز را فعال کنیم اما مطمئن هستم که در سال جاری باند پرواز ما راه اندازی می شود.

مسئولان باید به این طرح نگاه ملی داشته باشند
وی با اشاره به اینکه باید جذب مسافر از استان های همجوار را در اولویت قرار بدهیم ابراز کرد: شاید برخی از شایعاتی که پیرامون یک پروژه است درست باشد اما نباید منافع عمومی را فدای یکی دو اشکال کوچک کنیم.
شفیعی با تاکید بر اینکه در مقابل هیچ سختی و کارشکنی کوتاه نخواهد آمد اظهار داشت: ما نمی گوییم که مسئولان استان به ما کمک نمی‌کنند اما برای این طرح ملی که می‌تواند حداقل سه هزار نفر را صاحب شغل کند و برای استان منافع زیادی داشته باشد توقع بیشتری از مسئولان استانی و کشوری داریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی