جمعه, 04 بهمن 1398

جزوه اکواپونیک

  سرمایه گذاری BOT(ساختن،راه اندازی،واگذاری)

كشورها براي توسعه دهي خود نيازمند اجراي پروژ ههاي زيربنايي با تخصيص  منابع هنگفت هستند. احداث راه، پالايشگاه،نيروگاه، فرودگاه، تأسيسات مخابراتي، آب و فاضلاب و ديگر پروژ ههاي زيربنايي، حجم بالاي اعتبارات مالي را طلب مي كند كه به طور معمول منابع مالي دولتي براي تأمين آن ها كافي نيست.
در كشورهاي در حال توسعه، به دليل كمبود منابع مالي در تأمين سرمايه ي احداث پروژه هاي زيربنايي، توجه اين كشورها به سمت جذب منابع مالي بخش خصوصي داخلي و خارجي جلب شده است. يكي از اين رويكردها روش ساخت Build-Operate- Transfer (BOT)  بهره برداري - واگذاري است.
نحوه دیگر سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم و منطقه گردشگری و شهری سرمایه گذاری در سطح کلان و BOT می باشد که ازطریق مشارکت سازمانها و شرکتهای سرمایه گذاردر عرصه ساخت(هتل ها،رستوران،تالار،پارک آبی،شهر بازی،باغ وحش،نمایشگاه،بازارهای بزرگ تجاری،ورزشی و.....) بر حسب قدرالسهم طرفین میباشد که بر اساس اولویت طرحهایی که زود بازده می باشند و بازگشت سرمایه رابه همراه خواهند داشت قرار گرفته است.البته در شهر فرودگاهی با مطالعات 27 جلدی طرح جامع که توسط شرکت ره شهر و پارسه،شرکت مشاور این پروژه 107 طرح بزرگ و کوچک که متناسب با منطقه گردشگری می باشد تعریف شده است،که هر یک از این طرحها سرمایه گذاران خاص خود را می طلبد.مدیریت این پروژه عظیم آمادگی خود را جهت مشارکت و همکاری در ساخت،راه اندازی و واگذاری پروژه به سرمایه گذارن سراسر کشورهای خارجی اعلام می کند.