پنج شنبه, 29 شهریور 1397

جزوه اکواپونیک

عملیات احداث نیروگاه تولید برق CHP همزمان با عید سعید قربان و در مراسمی با حضور مسئولین فرودگاه بین المللی قم و شهر فرودگاهی رسما آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم و شهر فرودگاهی، در اين مراسم که به یمن اعیاد فرخنده قربان و غدیر خم در فرودگاه بین المللی و شهر فرودگاهی قم برگزار شد، با حضور محمدعلی شفیعی مدیرعامل و رجب مهرجویی مجری این پروژه، کلنگ احداث نیروگاه تولید برق CHP (توليد همزمان برق و حرارت) به زمین زده شد.
این نیروگاه بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در حالی قرار است تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد که قابلیت توليد 25 مگاوات برق در ساعت را به همراه خواهد داشت و از جمله مزایای آن مقرون به صرفه بودن و برخورداری از 85 درصد راندمان کاری نسبت به نیروگاه های بزرگ را می توان برشمرد.
همچنین از دیگر قابلیت های نیروگاه تولید برق CHP فرودگاه بین المللی قم و شهر فرودگاهی استفاده همزمان از سرمایش و گرمایش در سیستم های برودتی است، ضمن اینکه امکان فروش برق مازاد تولیدی این نیروگاه به شبکه توزیع برق استان قم نیز وجود دارد در حالی که قرار است ساخت و اجراي اين طرح شرکت خصوصي رستاک تا پایان سال جاری انجام بپذیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی