پنج شنبه, 29 شهریور 1397

جزوه اکواپونیک

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: پیوست فرهنگی از ضروریات فرودگاه و شهر فرودگاهی قم است و احداث پروژه‌های فرهنگی هنری در این شهر فرودگاهی، امکانات فرهنگی هنری استان را افزایش می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم و شهر فرودگاهی، سیدمرتضی اسماعیلی‌طبا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در این دیدار ضمن قدردانی از مدیرعامل و دیگر دست‌اندرکاران این پروژه عظیم برای سرمایه‌گذاری در استان اظهار داشت: فرودگاه بین‌المللی قم و شهر فرودگاهی از افتخارات استان است که علاوه بر اشتغالزایی فراوان، موجب ارتقای تبادلات فرهنگی خواهد شد.
وی وجود سینما، آمفی‌تئاتر، کتابخانه و دیگر مجموعه‌های  فرهنگی در نقشه این شهر فرودگاهی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با احداث این پروژه‌ها بر امکانات فرهنگی هنری استان افزوده شده و از کمبودها در زیرساخت‌های فرهنگی هنری قم کاسته می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان این‌که پس از بهره‌برداری از این پروژه عظیم، محصولات فرهنگی هنری بسیاری در این شهر وارد و خارج خواهند شد، عنوان کرد: این محصولات نیاز به نظارت دارد که واحد بازرسی این اداره کل در این امر می‌تواند کمک شایانی داشته باشد بنابراین در نقشه احداث این پروژه، این موضوع می توانند در نظر گرفته شود.
اسماعیلی‌طبا ضمن ارائه پیشنهاداتی برای احداث مجموعه‌های دیگر از جمله باغ قرآنی و نگارخانه‌ای برای نمایش و فروش آثار هنری هنرمندان قمی در شهر فرودگاهی قم ادامه داد: قم به لحاظ زائرپذیری فراوان و برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی نیاز به چندین اردوگاه دارد که این منطقه مکان مناسبی برای این موضوع است.
وی استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگ و ارتباطات در جذب توریست‌های مسلمان از سراسر جهان را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: با توجه به این‌که نمایندگان این سازمان در سراسر دنیا فعالیت دارند و نظر به این‌که به دلیل نبود امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، زائران کشورهای مختلف کمترین اقامت را در قم دارند می‌توان با ارتباط‌گیری مناسب توسط این فرودگاه و شهر فرودگاهی، زائران مسلمان بسیاری را جذب این استان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به آینده‌نگری مناسب این پروژه بزرگ اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش‌های مختلف این پروژه دقت ویژه‌ای در استفاده از موقعیت‌ها شده است که این مسئله نشان از آینده‌نگری مدیران این پروژه است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی