پنج شنبه, 29 شهریور 1397

جزوه اکواپونیک

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قم گفت: با بهره‌برداری پروژه فرودگاه و شهر فرودگاهی مدت اقامت زائران داخلی و بین‌المللی حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی قم و شهر فرودگاهی، محمدعلی شفیعی در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم که به همراه جمعی از معاونین و مدیرانش به منظور بازدید از پروژه‌های فرهنگی هنری، بخش‌های مختلف و مراحل احداث فرودگاه بین‌المللی قم و شهر فرودگاهی در منطقه طرلاب حضور پیدا کرده بودند، احداث این فرودگاه و شهر فرودگاهی را افتخاری برای مرکز جهان تشیع دانست و تصریح کرد: در این پروژه نگاهی جدید به سرمایه‌گذاری حاکم بوده و علاوه بر احداث فرودگاه خدمات توریستی و گردشگری با نگاه سنتی و مذهبی نیز لحاظ شده است.
وی با بیان این‌که تمامی امکانات رفاهی و تفریحی لازم در این پروژه پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: در نظر داریم در کنار خدمات پروازی که هدف اصلی احداث فرودگاه بین‌الملی قم است با تکمیل و بهره‌برداری این پروژه، مدت اقامت زائران داخلی و بین‌المللی حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران را به صورت چشمگیری افزایش دهیم.
مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قم به پروژه‌های فرهنگی هنری شهر فرودگاهی اشاره کرد و گفت: سینما، آمفی تئاتر مسقف و روباز با سن یک‌هزار و 200 متری، کتابخانه، مسجد، مجموعه‌های ورزشی و تفریحی مدرن در طرح احداث شهر فرودگاهی دیده شده است که برخی از آن‌ها در حال ساخت است.
مدیرعامل و سرمایه‌گذار فرودگاه بین‌المللی قم و شهر فرودگاهی اظهار داشت: ما در اجرای این طرح در واقع سه طرح بزرگ شامل احداث منطقه نمونه گردشگری طرلاب، شهر فرودگاهی و فرودگاه بین‌المللی قم را در دل یک طرح بزرگ گنجانده‌ایم و این یک پروژه خاص است.

به گفته شفیعی، بخش فرودگاهی با چهار باند که 2 باند آن ویژه پرواز خواهد بود، به سرعت در حال ساخت است و یکی از این باندها که طولانی‌ترین باند پرواز کشور خواهد بود و قابلیت پرواز و فرود سنگین‌ترین هواپیماهای باری با هشت موتور را دارد، مراحل پایانی ساخت را سپری می‌کند.
فرودگاه بین‌المللی قم و شهر فرودگاهی به وسعت 12 هزار هکتار و محدوده‌ پروازی سه هزار و 600 هکتاری در منطقه طرلاب قم با بخش‌های مختلفی چون مجتمع‌های بزرگ فرهنگی هنری، چندین هتل و سوئیت، دهکده‌ ورزشی، شهر بازی و پارک آبی، مراکز بزرگ تجاری، اداری و خدماتی، پایانه مسافربری، تالار، رستوران، باغ پرندگان و ... در حال احداث است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی