پنج شنبه, 29 شهریور 1397

جزوه اکواپونیک


تعدادی از سرمایه گذاران گوانگجو چین طی جلسه¬ای که با مسئولان فرودگاه بین الملی قم در دفتر مرکزی فرودگاه داشتند آمادگی خود را درخصوص سرمایه¬گذاری حداقل 50 میلیون دلاری در فاز اول فرودگاه اعلام نمودند.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین الملی قم، تعدادی از سرمایه گذاران چینی که به کشورمان سفر کرده بودند بعد از حضور در قم جلسه ای را با مسئولان فرودگاه بین المللی قم و برخی مدیران استانی برگزار نمودند.
براساس این گزارش: در این جلسه در ابتدا مسئولان فرودگاه درخصوص مزیت سرمایه¬گذاری در فرودگاه سخنانی مطرح و گزارشی از روند فعالیت فرودگاه و اقدامات صورت گرفته تاکنون ارائه کردند.
یکی از مواردی که در این جلسه مطرح شد سرمایه گذاری در فاز اول فرودگاه بود که بعد از ارائه نحوه وحجم سرمایه گذاری، سرمایه گذاران چینی آمادگی خود را در خصوص سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری در فاز اول فرودگاه اعلام نمودند.
در این جلسه مقرر شد تا مسئولان فرودگاه شرایط و پیوست سرمایه گذاری را آماده و در جلسه ای که روز سه شنبه در محل فرودگاه بین المللی قم خواهند داشت به سرمایه گذاران چینی ارائه نمایند تا آنها نیز بعد از بررسی ابعاد آن، بلافاصله اقدامات لازم را جهت شروع همکاری انجام نمایند.
همچنین در حاشیه این جلسه یانگ یکی از سرمایه گذاران چینی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی از سوی ایران و چین جهت حضور سرمایه گذاران فراهم شده است گفت: همین امر اشتیاق چینی ها را جهت سرمایه گذاری در ایران بیش از گذشته نموده است.
وی با اشاره به اینکه در سفر به ایران پیشنهاد هایی را جهت سرمایه گذاری داشتیم گفت: سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم یکی از پروژه های مهم می باشد.
وی با اشاره به اینکه بعد از نشست با مسئولان فرودگاه توافقات خوبی جهت سرمایه گذاری در این پروژه حاصل شد، بیان داشت: امیدواریم به زودی و بعد از بررسی های لازم شاهد اقدامات خوبی در این پروژه باشیم.
محمد علی شفیعی مدیرعامل فرودگاه بین المللی قم نیز در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم مهیا می باشد اظهار داشت : فرودگاه بین المللی قم صد در صد خصوصی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است .


وی تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی این پروژه شرایط را جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم نمودیم و امیدواریم با راه اندازی این پروژه شاهد تحولات خوبی در قم باشیم و بتوانیم در رشد و توسعه اقتصادی شهر مقدس قم و ایجاد اشتغال برای جوانان سهمی داشته باشیم.
شفیعی با انتقاد از عدم تعامل مطلوب برخی مسئولان در به بهره برداری رسیدن هرچه بهتر و سریع تر این پروژه گفت: متاسفانه برخی از مسئولین دستگاهها نه تنها همکاری لازم را با ما ندارند بلکه گاهی به جای برطرف کردن مشکلات، مانع نیز ایجاد می کنند و همین امر روند پیشرفت این پروژه فراملی را که با سرمایه گذاری یک بخش کاملاً خصوصی در حال انجام است، کند تر نموده است.
وی تصریح کرد: با راه اندازی فرودگاه شاهد ارائه خدمات خوبی به شهروندان و مسافرینی که به کشورمان به خصوص شهر مقدس قم وارد می شوند خواهیم بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی