جمعه, 30 شهریور 1397

جزوه اکواپونیک


تعدی از سرمایه گذاران چینی از مراحل مختلف فرودگاه بین الملی قم بازدید و در روند اجرا و پیشرفت پروژه قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین الملی قم، تعدادی از سرمایه گذاران چینی که از استان گانسو به کشورمان سفرکرده بودند بعد از حضوردرقم جلسه ای را روزیکشنبه بامسئولان فرودگاه بین المللی قم و برخی مدیران استان برگزارنمودند.
براساس این گزارش: در این جلسه در ابتدا مسئولان فرودگاه در خصوص مزیت هاي سرمایه گذاری در فرودگاه سخنانی مطرح و گزارشی از روند فعالیت فرودگاه و اقدامات صورت گرفته تاکنون ارائه کردند.
یکی از مواردی که در این جلسه مطرح شد سرمایه گذاری در فاز اول فرودگاه بود که بعد از ارائه نحوه و حجم سرمایه گذاری، سرمایه گذاران چینی آمادگی خود را در خصوص سرمایه گذاری حداقل 50 میلیون دلاری در فاز اول فرودگاه اعلام نمودند.
دراین جلسه مقررشد تا مسئولان فرودگاه شرایط و پیوست سرمایه گذاری را آماده و درجلسه ای که روز سه شنبه در محل فرودگاه بین المللی قم دارند به سرمایه گذاران چینی ارائه نمایند تا آنها نیز بعد از بررسی ابعاد آن، بلافاصله اقدامات لازم را جهت شروع همکاری انجام نمایند.
بالاخره روز سه شنبه سرمایه گذاران چینی در فرود گاه بین المللی قم حضور و از بخشهای مختلف فرودگاه بازدید به عمل آوردند.
این گزارش می افزاید: چینی ها از بخش هایی همچون باندهاي فرودگاه،تاکسی وی، اپرون، ترمینال ها و سایر بخش ها بازدید و بعد از شنیدن توضیحات کامل از طرف مسئولان فرودگاه جلسه ای را نیز مجدد باهم برگزار کردند که در اين جلسه نيز توضیحاتی ارائه و در نهایت مقرر شد اطلاعات فرودگاه به صورت کامل در قالب سی دی و جزء به جزء بخش هاي سرمايه گذاري جهت راه اندازي فاز اول فرودگاه به انها تحویل داده شود و آنان نیز هماهنگی های لازم و مقدمات سرمایه گذاری را فراهم نمایند.
همچنین در حاشیه این جلسه و بازدید یانگ یکی ازسرمایه گذاران چینی درگفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی از سوی ایران و چین جهت حضور سرمایه گذاران فراهم شده است گفت: همین امر اشتیاق چینی ها را جهت سرمایه گذاری در ایران بیش از گذشته نموده است.
وی با اشاره به اینکه در سفر به ایران پیشنهاد هایی را جهت سرمایه گذاری داشتیم گفت: سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم یکی از مهم ترين پروژه های معرفي شده می باشد.
وی با اشاره به اینکه بعد از نشست با مسئولان فرودگاه توافقات خوبی جهت سرمایه گذاری در این پروژه حاصل شد، بیان داشت: امیدواریم به زودی و بعد از بررسی های لازم شاهد اقدامات مثبتي در این پروژه باشیم.
محمد علی شفیعی مدیرعامل فرودگاه بین المللی قم نیز در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی قم مهیا می باشد اظهار داشت: فرودگاه بین المللی قم صد در صد خصوصی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است .
وی تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی این پروژه شرایط را جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم نمودیم و امیدواریم با راه اندازی این پروژه شاهد تحولات خوبی در قم باشیم و بتوانیم در رشد و توسعه اقتصادی شهر مقدس قم و ایجاد اشتغال برای جوانان سهمی داشته باشیم.
شفیعی با انتقاد از عدم تعامل مطلوب برخی مسئولان در به بهره برداری رسیدن هرچه بهتر و سریع تر این پروژه گفت: متاسفانه برخی از مسئولین دستگاهها نه تنها همکاری لازم را با ما ندارند بلکه گاهی به جای برطرف کردن مشکلات، مانع نیز ایجاد می کنند و همین امر روند پیشرفت این پروژه فراملی را که با سرمایه گذاری یک بخش کاملاً خصوصی در حال انجام است، کند تر نموده است.
وی تصریح کرد: با راه اندازی فرودگاه شاهد ارائه خدمات خوبی به شهروندان و مسافرینی که به کشورمان به خصوص شهر مقدس قم وارد می شوند خواهیم بود.
مهندس گشایشی معاون بازرگانی فرودگاه بين المللي قم نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قم بعنوان ام القرای جهان تشیع شناخته می شود اظهار داشت : قم به عنوان دومین شهر مذهبی کشور و شاهراه مواصلاتي 17 استان مي باشد و با توجه به ظرفيت هاي بالاي استان شرایط سرمایه گذاری در قم و به خصوص در فرودگاه بین المللی قم بسيار مناسب مي باشد
وی افزود: بسترهای لازم برای سرمایه گذاران داخلي و خارجي فراهم شده است و تمام تلاش ما بر این است تا سرمایه گذاران به راحتی و با بهترين شرايط امکان سرمایه گذاری در بخش های مختلف پروژه را داشته باشند.
وی فرودگاه بین المللی قم را یک ظرفیت بسیار مهم براي استان دانست و گفت: به دلیل موقعیتی که فرودگاه بین المللی قم دارد سرمایه گذاران می توانند با شرایط بهتری سرمایه گذاری داشته باشند
وی با اشاره به وجود بخش هایی همچون مجتمع هاي تجاري، خدماتي و ورزشي، مجموعه نگین گردشگری،دهکده ورزشی و مراكز اقامتي و تالارها و رستوران هاي مختلف افزود: براي سرمايه گذاري در هرکدام از این مجموعه ها امکان سرمایه گذاری با شرایط مطلوب فراهم شده است.
گشايشي افزود با توجه به شروع عمليات آسفالت باند Contingency runway مردم از اين پس مي توانند در طرح جديد سرمايه گذاري ما در بخش فرودگاهي مشاركت داشته باشند تا انشاءاله طي ماه هاي آينده شاهد افتتاح فاز اول فرودگاه بين المللي قم به عنوان اولين فرودگاه خصوصي و مردمي كشورباشيم و از اين طريق بتوانيم باعث رونق منطقه گرديم.
مهندس نصیری سرپرست فرودگاه بين المللي قم نيز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به انجام مطالعات لازم در ساخت و طراحی فرودگاه بین المللی قم تصریح کرد: مشاوران بسیار خبره ای در ساخت و طراحی فرودگاه نقش دارند و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز در فرودگاه صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه مجموعه در حال احداث به دو بخش فرودگاهی و شهر فرودگاهی تقسیم می شود بیان داشت : کاربری های مختلفی برای فرودگاه بین المللی قم در نظر گرفته شده است.

نظرات   

 
+1 #1 مجید 1393-09-11 10:52
آرزوی موفقیت برای اعضا وسرمایه گذاران دارم.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی